Biblioteka

Na ostatnim spotkaniu przed wakacjami na grupie zabawowej było bardzo wesoło. Obchodziliśmy Dzień Taty. Dzieci wysłuchały bajeczki „Super Tata”, grały w piłkę i ćwiczyły rzuty do kolorowych koszy. Na koniec przy pomocy rodziców wykonały ozdobne ramki do zdjęć. Był to prezent dla Taty. »

Dziś na grupach zabawowych dzieci zamieniły się w artystów rysując kredą na szarym papierze. Powstały piękne esy floresy. Następnie maluszki zaproszono do wspólnej zabawy w chowanego wykorzystując książki z serii „Akademia Mądrego Dziecka. Zabawa w chowanego”, w których pod klapkami ukryte były bajkowe postacie. »

Dużymi krokami zbliża się Dzień Mamy. Z tej okazji na grupach zabawowych milusińscy wraz mamami wykonali słomkowy naszyjnik i bransoletkę. Na koniec uczestniczyli w zabawach na świeżym powietrzu. »

Spotkanie grup zabawowych odbyło się w Tygodniu Bibliotek. Przygotowano dla dzieci moc atrakcji.
Na początku maluchy w teatrzyku kamishibai wysłuchały bajki Doroty Gellner „Piłka”. Następnie w naszym parku przygotowano mini tor przeszkód. Był: hula hop i rzucanie kolorowych piłek, drabinka z makaronów, rzucanie woreczków do kosza, trafianie piłką do ekologicznej bramki, a na koniec kolorowe bańki. Wszyscy świetnie się bawili.
»

Poświąteczne spotkanie na grupach zabawowych miało charakter wiosenny. Po bajce o zielonym groszku dzieci uczestniczyły w zabawie w sadzenie roślinek: rzodkiewki, słonecznika, szczypiorku i kwiatków. »

Grupy zabawowe przebiegały w świątecznej atmosferze. Na początku spotkania dzieci karmiły zajączka marchewkami, który później przebył leśną drogę do domu. Następnie wysłuchały bajeczki „Pisanki zajączka”, w której wyszukiwały kolorowe jajka. Na koniec wspólnie z mamami malowały torby z motywem wielkanocnym. Po złożeniu świątecznych życzeń dzieci otrzymały przypinki z zajączkiem. »

W słoneczny czwartkowy poranek odbyły się grupy zabawowe. Spotkanie rozpoczęto czytaniem bajki „Kto mieszka w ogrodzie”. »

Na grupach zabawowych powitano dzieci za pomocą odgłosów zwierząt wykorzystując książkę Wioli Wołoszyn z serii "Jano i Wito. Dźwięk otwór”. »

Z okazji Dnia Kota maluchy i ich mamy zostały zaproszone na kocie zajęcia! Na początku spotkania przeczytano bajkę „Feliks i Ryska z ulicy Czereśniowej”. »

Choć kalendarzowa zima w pełni, pogoda nas nie rozpieszcza. Wieje, leje a tu ferie . Każdy chętnie poszedłby na dwór i ulepił pięknego bałwana. »

Powrót na górę