Wspólne pasowanie na czytelników

Wspólne pasowanie na czytelnikówUczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół nr 3 w Jarocinie zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki publicznej i szkolnej. Pasowanie odbyło się w dwóch bibliotekach: publicznej i szkolnej.

Na początku każda klasa uczestniczyła na zajęciach w bibliotece publicznej. Dzieci z podanych haseł wyszukiwały literek, z których powstało hasło "Biblioteka".
Za pomocą scenki przedstawiliśmy uczniom jak należy zachowywać się w bibliotece, jak się zapisać, wypożyczać i dbać o książki. Rozmawialiśmy też o tym, czym różni się biblioteka od księgarni i jak rozmieszczone są książki w naszej bibliotece.
Na zakończenie pierwszej części każdy otrzymał uśmiechniętą żabkę czyli zakładkę do książki.
Druga część odbyła się w szkolnej bibliotece gdzie uczniowie złożyli przysięgę i wypożyczyli pierwszą książkę.