Tatowe czytanie w Golinie

Tatowe czytanie w GolinieDzisiaj w bibliotece w Golinie odbyło się spotkanie, które wspiera akcję Fundacja Powszechnego Czytania #TataTeżCzyta. Akcja ma na celu zachęcić tatusiów do czytania.

Gościem w golińskiej bibliotece był pan Sebastian Waszkiewicz - nauczyciel w-f oraz tata bliźniaczek: Weroniki i Wiktorii, które przyszły na spotkanie. One też opowiedziały o tym jak oboje rodzice czytali im książeczki gdy były małe. Teraz już same dobierają sobie lektury do czytania! Pan Sebastian przeczytał uczniom klasy pierwszej opowiadanie Anny Onichimowskiej "Baloniki" oraz opowiedział o swoich młodzieńczych lekturach, które zrobiły na nim ogromne wrażenie. Gość odpowiadał też na pytania uczniów, a na koniec podarował im słodkości: Mega-Grześki. Dzieci również podarowały słodki upominek panu Sebastianowi oraz podziękowanie za czytanie. Zaproszone dzieci otrzymały specjalne zakładki.