Tata i morska wyprawa

Tata i morska wyprawaO tym, że warto czytać dzieciom bajki, wiadomo nie od dziś. Jednak najczęściej robią to mamy, a w akcji "Tata Też Czyta" chodzi o to, żeby do takiego spędzania czasu namówić też tatusiów. Dlatego wszystkie nasze biblioteki, biorą udział w tej akcji.

Organizatorami kampanii są Wydawnictwo Tatarak i Fundacja Powszechnego Czytania. W filii nr 3 do czytania zaprosiliśmy pana Sebastiana Nawrockiego, tatę Marceliny, a prywatnie męża pani bibliotekarki, pracującej w tej filii. Na początek dzieci posłuchały opowieści o cioci Jadzi, która wybrała się nad morze. To opowiadanie stało się pretekstem do rozmów z dziećmi o podróżach. W drugiej części spotkania dzieci robiły prezenty dla swoich tatusiów.