Świnki morskie w bibliotece

Kategorie: Filia nr 2, Spotkania

Świnki morskie w biblioteceW ramach akcji "Pochwal się swoim hobby w Bibliotece" Aleksandra Skowron, uczennica klasy VIII ze SP 3, opowiedziała o swoim zainteresowaniu – świnkach morskich.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli  się wielu ciekawych informacji nt. hodowli tych pociesznych zwierzątek. Ola m.in. zwróciła uwagę na fakt, iż świnki morskie są zwierzętami stadnymi i nie lubią samotności. Wielu z nas uświadomiło to, że jeśli chcemy mieć szczęśliwą świnkę morską, to oprócz odpowiedzialnej opieki powinniśmy zapewnić jej towarzystwo drugiej świnki. Najwięcej frajdy mieliśmy z możliwości zobaczenia zwierzątek na żywo i obserwowania ich zachowań na wybiegu. Dziękujemy Oli za ciekawe spotkanie i zachęcamy innych do dzielenia się swoimi zainteresowaniami.