Strażnicy Krainy Fantazji

Strażnicy Krainy FantazjiW ostatnim dniu marca w filii bibliotecznej w Cielczy odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Na początku dzieci zapoznały się z zasadami dotyczącymi zapisania się do biblioteki i wypożyczania książek.

Później małych kandydatów na czytelników czekało kilka zadań do wykonania. Najpierw musieli rozpoznać wszystkie literki, a pani bibliotekarka powiedziała im, że na każdą literkę  alfabetu można znaleźć w bibliotece inny rodzaj książeczek np. bajeczki, opowiadania, komiksy, wierszyki i wiele innych. Potem musieli odszukać ukryte na półkach obrazki i dopasować do nich literki, poprawnie odczytując hasło, a na koniec poznali prośby książek i składając  uroczyste przyrzeczenie obiecali się do nich stosować. W nagrodę każdy z nich został pasowany na „strażnika krainy fantazji” z pamiątkowym dyplomem, kolorowymi zakładkami do książek i naklejkami.