Sowa przewodnikiem pierwszoklasistów

Sowa przewodnikiem pierwszoklasistów15 listopada w filii w Golinie odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej.

Uczniowie zapoznali się  z regulaminem biblioteki i poznali układ książek na półkach oraz "prośby książek" (co robić, aby służyły nam jak najdłużej). Dowiedziali się, że symbolem mądrości, wiedzy i uosobieniem wielkiej inteligencji jest "Sowa". To też ona była tematem przewodnim spotkania. Dzieci dostały małe sowy, które podpisały swoim imieniem. Zostały one  przyklejone na drzewo, którym opiekowała się duża sowa - symbol zdobywanej wiedzy i mądrości. Następnie dzieci wykonywały zakładki do książek - oczywiście też sowy. Na koniec pierwszoklasiści  złożyli  uroczystą przysięgę - zostali oficjalnie pasowani na czytelników (strusim piórem). Każde dziecko otrzymało dyplom oraz cukierki z logo biblioteki.