Pyszne spotkanie w bibliotece

Pyszne spotkanie w biblioteceLutowe spotkanie w „Książkolandii” było bardzo słodkie i aromatyczne.

Klasa I d poznała zawód cukiernika. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach kulinarnych, o wspólnym pieczeniu z mamami i babciami. Obejrzały przygotowaną wystawę różnych form do pieczenia ciast  i akcesoriów kuchennych,  wysłuchały także opowieści o tym jak Zuzia uczyła się piec. Musiały też pomóc dwóm skrzatom ułożyć poprawnie kolejność wykonywania czynności przy pieczeniu ciasta, a także  jak najdokładniej pokolorować tort. Potem dzieci same wzięły się za pieczenie ciastolinowych babeczek, które potem dekorowały guzikami i koralikami.
Na zakończenie czekał na dzieci słodki poczęstunek, a własnoręcznie „upieczone” babeczki powędrowały na wystawę.