Psi dzień w bibliotece

Psi dzień w biblioteceAleż to była sobota! Choć pogoda nam nie dopisała i wydarzenia musiały odbyć się w pomieszczeniach biblioteki, a nie jak zaplanowaliśmy na polanie, nasi czytelnicy nie zawiedli! Rozpoczęliśmy spotkaniem z autorem książek o psie Winterze panem Wojciechem Cesarzem.

Pisarz opowiadał o swoich książkach ale przede wszystkim o psach, o ich zaletach, uczuciach i o tym, że zwierzęta nie są rzeczą i decyzję o posiadaniu ich w domu należy podjąć bardzo świadomie. Potem przyszedł czas na warsztaty. Najpierw plastyczne pod okiem pań bibliotekarek, które przygotowały psie zakładki. Największym zainteresowaniem jednak cieszyły się warsztaty z panią Magdą Czajką. Każdy chciał zrobić matę sensoryczną i szarpaka dla swojego pupila!