Przyjaciel biblioteki - inauguracja akcji

Przyjaciel biblioteki - inauguracja akcjiW witaszyckiej bibliotece trwa akcja "Przyjaciel Biblioteki" związana z promocją czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. Ma ona na celu rozbudzenie w maluchach zamiłowania do czytania. 6 i 7 marca bibliotekarka razem ze smokiem Obibokiem odwiedziła przedszkole.

Podczas spotkań dzieci wysłuchały bajkę "Kicia Kocia w bibliotece", rozmawiały na temat związany z książką, biblioteką i czytaniem.  Wesołe zabawy i wykonanie tematycznej pracy plastycznej wzbudziły wiele radości. W czasie wizyt dzieci dostały Kartę Przyjaciela Biblioteki, do której będzie wbijana pieczątka za każdym razem, gdy wypożyczą książkę. Jeśli dziecko uzbiera  10 pieczątek, otrzyma imienny dyplom, medal oraz upominek.