Plastelinowe spotkanie

Plastelinowe spotkanieOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania i przypadająca we wrześniu 125 rocznica urodzin Marii Kownackiej stały się świetną okazją do spotkania z czytelnikami.

Dzieci z klasy II b najpierw uczestniczyły w zabawie w rozpoznawanie przedmiotów po dotyku. Należało też zapamiętać jakie to przedmioty. Następnie opowiadały, co to było i które z nich są potrzebne w szkole. Wśród przedmiotów była też książka. A dokładnie "Plastusiowy Pamiętnik". Dzieci wysłuchały kilku opowiadań a następnie zabrały się do lepienia własnych plastelinowych figurek. Pomysłów nie brakowało.

W czasie spotkania wykorzystano zabawę poznaną w czasie szkolenia "Kreatywność w pracy pedagogicznej".

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.