Pierwsze warsztaty w Kamienicy Kultury

Pierwsze warsztaty w Kamienicy KulturyWarsztaty komputerowe Bądź mądry online i Młody fotograf cieszyły się dużym powodzeniem. Nic dziwnego. Dzieci miały okazję przetestować roboty LOFI, drukarkę 3D. Sprawdzono i uzupełniono też ich wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych pod względem ochrony prywatności.

Była tez okazja by zaprojektować kartki świąteczne na stronie canva.com oraz wypróbować prezi.com – w celu stworzenia prezentacji.
Młodzi pasjonaci fotografii też mieli okazję się wykazać. Zaczęli od poznania tajemnic powstawania zdjęć, czyli "camery obscury". Następnie testowali w praktyce nowe aplikacje (Snapseed), dzięki którym Jarocin został pokazany w nowej, ciekawej perspektywie. Efekty znajdziecie na Instagramie pod hashtagiem #KamienicaKultury i #mlodyfotografjaro.
Warsztaty trwały od 23.11.2019 r. do 14.12.2019 r. Brały w nich udział dzieci w wieku 6-12 lat. Prowadziła je Katarzyna Połom z Zagórowa. Pomagał też Aleks Łyskawiński z Zagórowa.

Warsztaty odbyły się w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Jarocin na rok 2019 realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin.

Powrót na górę