O strachu, co ma wielkie oczy

O strachu, co ma wielkie oczyWrześniowe spotkanie z przedszkolakami upłynęło na lekturze książki "Pajączek Kędziorek. Jak pokochać osiem nóżek". Przesympatyczny bohater dał się oswoić i zaprosił nas do zabaw inspirowanych KLANZĄ.

Wraz z naszym bohaterem próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie – dlaczego ludzie boją się pająków. Sami sporo dowiedzieliśmy się na temat tych niedocenionych zwierzątek. Strach ma wielkie oczy, dlatego proponujemy tym, co czują lęk przed pająkami, aby poznali Kędziorka, a może i wykonali swoje własne pajączki, tak jak my.

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.