O Jarocinie w bibliotece - warsztaty plastyczne i spotkanie z Reginą Gruchalską

O Jarocinie w bibliotece - warsztaty plastyczne i spotkanie z Reginą GruchalskąWe wtorkowe przedpołudnie 3 grudnia witaszycką bibliotekę odwiedzili drugoklasiści z Zespołu Szkół w Witaszycach.
Przed spotkaniem z panią Reginą Gruchalską dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych.

Nawiązując do książki Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa" uczniowie wykleili herb Jarocina. Następnie nasz gość pani Regina Gruchalska, czytała fragmenty swojej nowej książeczki "O Jarocinie w historii, rysunku i rymie". Drugoklasiści dowiedzieli się wielu cennych informacji o historii i zabytkach Jarocina, rozwiązywali krzyżówkę, łamigłówki oraz układali z puzzli herb.

Spotkanie w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Jarocin na rok 2019 realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin.