Najbardziej rockowa biblioteka!

Najbardziej rockowa biblioteka!Podczas tegorocznego Jarocin Festiwal nasza biblioteka zorganizowała czytelnię na świeżym powietrzu, trzy spotkania autorskie, warsztaty kolczykowania i tatuażu oraz malowania koszulek

W pierwszy dzień Festiwalu, w Spichlerzu Polskiego Rocka odbyło się spotkanie z Andrzejem Kaczkowskim na temat jego książki "Ja hipis - narkoman". W sobotę również w Spichlerzu gościliśmy Ryszarda Ćwirleja, autora "Mocnego uderzenia" - kryminału, którego akcja dzieje się m. in. na festiwalu w Jarocinie. W niedzielę zaś Andrzej Sowa, muzyk i autor książki "Ocalony. Ćpun w kościele" opowiadał w Kościele św. Marcina o swoim nałogu, dał też świadectwo swej wiary. Było to bardzo osobiste i emocjonalne spotkanie.
Przez trzy dni funkcjonowała festiwalowa czytelnia w podcieniach Ratusza. Leżaki, gazety i książki były dla wielu osób miejscem odpoczynku i relaksu po wieczornych i nocnych koncertach.
Po raz pierwszy też w bibliotece można było zasięgnąć porady na temat tatuażu i kolczykowania od specjalistów ze Studia Tatuażu i Kolczykowania 77 z Rudy Śląskiej.
Największym zainteresowaniem zaś cieszyły się warsztaty malowania koszulek, które prowadziła Monika Kula.