Mała żabka– bibliotekarzem?

Mała żabka– bibliotekarzem?Małe Żabki, które odwiedziły bibliotekę okazały się grupą sześcioletnich przedszkolaków. Maluchy chciały się przekonać jak wygląda praca w bibliotece, jak pracowali bibliotekarze kiedy jeszcze nie było komputerów i co trzeba zrobić żeby zostać bibliotekarzem.

Wiele rzeczy wywoływało duże zdziwienie na małych twarzyczkach – to, że wszystkie książki w bibliotece są spisane w bardzo grubych księgach, to, że bibliotekarz musi nie tylko dużo czytać, ale także dużo liczyć oraz w jaki sposób pani bibliotekarka pamięta gdzie stoi każda książka. Najwięcej radości sprawiło  jednak własnoręcznie uruchomienie czytnika i sczytywanie kodów kreskowych na książeczkach.
Na zakończenie zajęć  dzieci kolorowały obrazek z wesołym książkowym regałem, a przy wyjściu dostały  pamiątkowe zakładki.