Jesienny autobus

Jesienny autobusKolorowy autobus po ulicy mego miasta mknie. W rytmie tej znanej i lubianej piosenki, wesołym autobusem przyjechały do biblioteki w parku dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Poziomka" na zajęcia jesienne.

Na początku dzieci zapoznano z księgozbiorem biblioteki, następnie przeczytano opowiadanie o "Jesiennym ludziku" z książki Anny Włodarkiewicz "Jesień Toli" Po omówieniu bajeczki, przedszkolaków zaproszono do wspólnej zabawy "W autobusie" Na koniec ze znalezionych w parku darów jesieni dzieci wykleiły okienka autobusu. Podczas zajęć wykorzystano klanzowe inspiracje nabyte na warsztatach "Bibliotekarze w akcji".

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.