Izabela Czartoryska - wielka kolekcjonerka

Izabela Czartoryska - wielka kolekcjonerka"Izabela Czartoryska - wielka kolekcjonerka" czyli Dama, dziewucha, dziewczyna... w spódnicy". Nietypowa lekcja historii o niezwykłej kobiecie w Roku Praw Kobiet - zajęcia biblioteczne i warsztaty plastyczne dla chętnych uczniów podczas przerw Tydzień Bibliotek za nami.

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem "(Do)Wolność Czytania". Wszyscy chętni uczniowie podczas przerw mogli wziąć udział w proponowanych zajęciach i warsztatach plastycznych. Można było posłuchać opowieści o Izabeli Czartoryskiej, wielkiej kolekcjonerce dzieł sztuki, z książki Anny Dziewit - Meller, "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy". Ułożyć z puzzli znany obraz, albo dopasować tytuł obrazu do malarza. Na zakończenie obchodów każdy z uczestników mógł pokolorować swojego własnego... van Gogha.