Irena Sendlerowa - kobieta z wielkim sercem

Irena Sendlerowa - kobieta z wielkim sercem23 kwietna w bibliotece w Golinie odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy VII pt. "Irena Sendlerowa kobieta, która działała z potrzeby serca". Lekcja odbyła się w tygodniu upamiętniającym obchody 75 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.

Uczniowie poznali przyczyny wybuchu powstania w Getcie Warszawskim oraz dowiedzieli się jak pomagano Żydom. Właśnie Irena Sendlerowa pomagała im jako pracownik pomocy społecznej, miała przepustkę do getta. Uratowała ok.2500 żydowskich dzieci. Uczniowie poznali jej biografię, dowiedzieli się jakie odznaczenia otrzymała. Obejrzeli też o niej prezentację, zapoznali się też z pojęciami: holokaust, getto, Żegota, gwiazda Dawida- sprawdzając te informacje w Internecie oraz w encyklopediach. Na koniec lekcji uczniowie rozwiązali quiz  dotyczący Ireny Sendlerowej.