II Festyn Stowarzyszeń i Gminny Dzień Dziecka

II Festyn Stowarzyszeń i Gminny Dzień DzieckaJuż po raz drugi jarocińskie stowarzyszenia zorganizowały wspólny festyn z atrakcjami z okazji Dnia Dziecka.

Dzięki udziałowi w projekcie "Jarocin - miastem jutra" z funduszy norweskich lokalne stowarzyszenia, wzmocnione cyklem szkoleń tematycznych i wizytą studyjną, kolejny raz pokazały swoją moc. Przygotowano 15 stanowisk z atrakcjami dla dzieci. Było zdrowo, ekologicznie, ludowo i sportowo. Motywem przewodnim działań były bajki Disney'a z okajzi 100. urodzin wytwórni filmowej.
Na jarocińskim Amfiteatrze, na polanie i placu przed ruinami kościoła Św. Ducha zaprezentowały się Akademia Piłkarska Reissa - Jarocin, Amazonki Jarocin, Atlas Fitness Club, Biegacze Jarocin, Centrum Usług Społecznych w Jarocinie, Fundacja Ogrody Dla Zdrowia, Fundacja Ogród Marzeń Jarocin, JKS Jarota Jarocin, Jarocińskie Stowarzyszenie Motocyklowe "SOWA", Kochamy Jarocin, RockRun Jarocin, Rugby Klub Sparta Jarocin, Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej, Uniwersytet Trzeciego Wieku Jarocin, Ziemia Jarocinska.
Całość zakończył bajkowy koncert piosenek z filmów Disney'a w wykonaniu Zespół wokalno-aktorski "Sonanto"!

Projekt „Jarocin-Miastem Jutra” w ramach Programu Rozwój lokalny korzysta z dofinansowania w kwocie ponad 3,5 mln euro otrzymanego od Norwegii. Celem programu jest wsparcie małych i średnich miast w wypracowaniu i wdrożeniu przez nie zrównoważonego i systemowego podejścia do rozwoju lokalnego i tym samym do ograniczenia negatywnych zjawisk rozwojowych i podniesienia standardu życia ich mieszkańców.