Biblioteczny Park Jurajski

Biblioteczny Park JurajskiW Dzień Dinozaura uczniowie klasy I A przyszli do biblioteki na lekcję o dinozaurach ale nie spodziewali się, że trafią do bibliotecznego Parku Jurajskiego.

Na początku każdy z uczestników wycieczki otrzymał plakietkę gościa by móc zwiedzić wystawę i wysłuchać pogadanki o dinozaurach: kiedy żyły, czym się odżywiały, jak wyglądały i najważniejsze – jak wyginęły?! Po krótkiej rozmowie dzieci brały udział w quizie „PRAWDA czy FAŁSZ”, zabawie w ciepło-zimno z odnajdywaniem dinozaurów oraz wykonywały w grupach dinozaury z balonów i papieru: tyranozaura, diplodoka, pterodaktyla i triceratopsa. Na koniec każdy z gości parku mógł zwiedzić wystawę i pobawić się z dinozaurami.