Z okazji Tygodnia Bibliotek, przebiegającego pod hasłem (Do)wolność czytania, spotkaliśmy się w bibliotece z uczniami klasy Ib. »

11 maja w filii w Golinie odbyły się dwa spotkania z teatrzykiem Kamishibai. Na pierwszym była klasa I, a na drugim klasa II i III b. »

W Tygodniu Bibliotek bliotekę w Golinie odwiedziły przedszkolaki z zerówki. Dzieci dowiedziały się co to jest teatrzyk kamishibai. Inaczej to teatr obrazkowy. Jest to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej skrzyni. »

Dzieci na grupach zabawowych wysłuchały wiersza "Motyl i ja" , po którym zaproszono ich do wspólnej zabawy "My jesteśmy motylkami" gdzie wcieliły się w rolę tańczących motyli. »

Jako, że hasło tegorocznego Tygdonia Bibliotek promuje dowolność czytania, seniorki z Wilkowyi postanowiły wykorzystać piękną pogodę. »

Dowolność czytania - hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek, miało dosłowny wymiar w filii nr 5 JOK Jarocin. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Szerokim Torem i Muzeum Regionalnym w Jarocinie szukaliśmy dziedzica zaklętego w kamień. »

Zgodnie z tegorocznym hasłem Tygodnia Bibliotek "(Do)wolność czytania" – uczniowie klasy III a i III b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie, wysłuchali zabawnych historyjek Grzegorza Kasdepke "Co to znaczy". »

(Do)wolność czytania to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji uczniowie klasy VI wzięli udział w zajęciach rekreacyjnych "Z książką jest wesoło" dotyczących książki i czytelnictwa. »

Zgodnie z hasłem Tygodnia Bibliotek "Dowolność czytania" - czytaliśmy jarocińskie legendy za pomocą aplikacji na smartfona. Na zajęciach z klasą V Szkoły Podstawowej nr 2 nie zabrakło też miłych niespodzianek. »