Ile pszczół widzieliście już w tym roku? Zapewne mniej niż bywało to dawniej. To właśnie te owady i ludzie, którzy się nimi zajmują byli bohaterami majowego spotkania DKK za przyczyną książki Mai Lunde "Historia pszczół". »

To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

Na zaproszenie filii bibliotecznej odwiedziła nas w klasa IIIb ze Szkoły Podstawowej w Cielczy. Tegoroczne hasło tygodnia bibliotek (do ) WOLNOŚĆ czytania była okazją do tego aby zapoznać dzieci z czasami kiedy Polska była pod zaborami i nie tylko wolność czytania, ale też używanie języka polskiego było bardzo ograniczone. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek, przebiegającego pod hasłem (Do)wolność czytania, spotkaliśmy się w bibliotece z uczniami klasy Ib. »

11 maja w filii w Golinie odbyły się dwa spotkania z teatrzykiem Kamishibai. Na pierwszym była klasa I, a na drugim klasa II i III b. »

W Tygodniu Bibliotek bliotekę w Golinie odwiedziły przedszkolaki z zerówki. Dzieci dowiedziały się co to jest teatrzyk kamishibai. Inaczej to teatr obrazkowy. Jest to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej skrzyni. »

Dzieci na grupach zabawowych wysłuchały wiersza "Motyl i ja" , po którym zaproszono ich do wspólnej zabawy "My jesteśmy motylkami" gdzie wcieliły się w rolę tańczących motyli. »

Jako, że hasło tegorocznego Tygdonia Bibliotek promuje dowolność czytania, seniorki z Wilkowyi postanowiły wykorzystać piękną pogodę. »

Dowolność czytania - hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek, miało dosłowny wymiar w filii nr 5 JOK Jarocin. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Szerokim Torem i Muzeum Regionalnym w Jarocinie szukaliśmy dziedzica zaklętego w kamień. »