Na ostatnim spotkaniu przed wakacjami na grupie zabawowej było bardzo wesoło. Obchodziliśmy Dzień Taty. Dzieci wysłuchały bajeczki „Super Tata”, grały w piłkę i ćwiczyły rzuty do kolorowych koszy. Na koniec przy pomocy rodziców wykonały ozdobne ramki do zdjęć. Był to prezent dla Taty. »

Dzisiaj u nas wielkie czytelnicze święto! Nasza biblioteka rozpoczyna udział w akcji Fundacji Powszechnego Czytania #TataTeż Czyta »

Dziś na grupach zabawowych dzieci zamieniły się w artystów rysując kredą na szarym papierze. Powstały piękne esy floresy. Następnie maluszki zaproszono do wspólnej zabawy w chowanego wykorzystując książki z serii „Akademia Mądrego Dziecka. Zabawa w chowanego”, w których pod klapkami ukryte były bajkowe postacie. »

Wyprawę do biblioteki miały dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Tęcza” z Radlina. Zajęcia rozpoczęto od wspólnego czytania książki Caspar Salmon „Jak policzyć do jednego” i liczenia wyłącznie do jednego. »

Grupa „Motylków” z Przedszkola „Słoneczko” z Kotlina gościła dzisiaj w Oddziale dla Dzieci. Z wielkim zainteresowaniem poznawały królestwo książek. »

Dużymi krokami zbliża się Dzień Mamy. Z tej okazji na grupach zabawowych milusińscy wraz mamami wykonali słomkowy naszyjnik i bransoletkę. Na koniec uczestniczyli w zabawach na świeżym powietrzu. »

Spotkanie grup zabawowych odbyło się w Tygodniu Bibliotek. Przygotowano dla dzieci moc atrakcji.
Na początku maluchy w teatrzyku kamishibai wysłuchały bajki Doroty Gellner „Piłka”. Następnie w naszym parku przygotowano mini tor przeszkód. Był: hula hop i rzucanie kolorowych piłek, drabinka z makaronów, rzucanie woreczków do kosza, trafianie piłką do ekologicznej bramki, a na koniec kolorowe bańki. Wszyscy świetnie się bawili.
»

W ramach obchodów „Dnia Książki” dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” Grupa Misiów i Krasnali odwiedziły Oddział dla Dzieci. »

W czasie lekcji bibliotecznej uczniowie kl. 2 SP nr 5 dowiedzieli się jak powstaje książka. »