Zespół

 

brak zdjęciaIwona Antczak
Pracownik biblioteki z ponad dwudziestoletnim stażem. Absolwentka pedagogiki w zakresie bibliotekarstwa i informacji naukowej na UAM. Zna pracę biblioteki od podszewki. Doświadczenie zawodowe zdobywała przechodząc przez kolejne szczeble pracy bibliotecznej. Od siedmiu lat jako instruktor udziela pomocy merytorycznej i sprawuje opiekę nad siecią bibliotek gminnych w powiecie. Czyni to bardzo chętnie, bo współpraca z bibliotekami pozwala jej się oderwać od, co prawda pasjonujących, aczkolwiek wymagających skupienia, analiz i zestawień statystycznych. Kocha książki, zwierzęta i kontakt z przyrodą. Fanka prowadzenia zdrowego stylu życia.

 

Agnieszka BorkiewiczAgnieszka Borkiewicz
Uwielbia czytać. Wszystko i wszędzie ;). Dzięki rodzicom książki były obecne w jej życiu od zawsze. Od początku swojej pracy związana z biblioteką w Jarocinie. Praca jest jej pasją i ma nadzieję, że tak jej pozostanie. Cieszy się, że przyszło jej kierować biblioteką w takich czasach, kiedy biblioteki zmieniają na dobre swoje oblicze. Wieczna optymistka, wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Lubi ludzi, długie rozmowy i chodzić po górach.

 

Justyna DanielJustyna Daniel-Korzyniewska
Bibliotekarka z przypadku, dla której praca w bibliotece stała się pasją! Absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie i Szkoły Trenerskiej STOP (III edycji), członkini sieci LABIB. Zakręcona na punkcie magii (zarówno tej ukrytej w książkach, jak i codziennym życiu)​, wyczarowywania czegoś z niczego, nocy w bibliotece, ​nowych technologii i tabelek​.

 

Hanna Janiec
Absolwentka bibliotekoznawstwa i informacji naukowej przy UAM w Poznaniu. Najpierw pracowała w Książnicy Pedagogicznej  w Pleszewie, a od 2000 r. związana z biblioteką w Jarocinie. Zajmuje się działem gromadzenia i opracowania księgozbioru, i w miarę możliwości, stara się spełniać literackie życzenia czytelników, będąc otwarta na ich propozycje. Prywatnie lubi: film, książkę i podróże. Jest  mamą Zosi i Olka oraz adoptowanej suczki Celty.

 

Marta JankowskaMarta Jankowska.
Absolwentka bibliotekarstwa i informacji naukowej. Od 2009 r. pracuje w filii w Mieszkowie. Lubi zajęcia z dziećmi, a prywatnie literaturę fantasy oraz szydełkowanie.

 

Małgorzata Konieczna
Absolwentka pedagogiki w zakresie bibliotekarstwa i informacji naukowej. Z jarocińską biblioteką publiczną związana od 2009 roku. W filii nr 1 prowadzi między innymi szkolenia komputerowe i zajęcia z wykorzystaniem Internetu. Prywatnie lubi podróżować, uczyć się języków obcych i wykonywać quillingowe pisanki.

 

Wiesława KowalskaWiesława Kowalska
Z biblioteką związana od 1987, a z oddziałem dla dzieci w Jarocinie już od ponad 10 lat. Praca z dziećmi to ciągłe wyzwania, a to mobilizuje ją do czucia się młodą - przynajmniej duchem. Trochę roztrzepana gaduła, co sprawia, że lubi rozmawiać z drugim człowiekiem, także z tym młodym, oczywiście.

 

Ewelina Kubasik
Niezmiennie od lat zakochana w Świnoujściu i Wrocławiu rowerzystka, która będzie się upierać, że, jak śpiewał Lech Janerka: „rower to jest świat”. „Wewnętrzna Pippi” ciągle jest w niej żywa, wzbudza w niej ciekawość otaczającego świata i ludzi oraz sprawia, że wciąż zadziwia ją jej nr PESEL (czyż na pewno on tak „stary”?! ;) ). Do życia, niczym tlenu, potrzebuje muzyki, radiowej „Trójki” i, od czasu do czasu, pobycia sama ze sobą. O oczywistościach w postaci książek, nie wspominając ;)

 

Lidia Leśna
W jarocińskiej bibliotece pracuje od 2001 roku. Na co dzień jej królestwem jest czytelnia, gdzie pomaga znaleźć potrzebne informacje (na każdy temat). Odpowiedzialna za działalność Klubu Magicznych Nożyczek skupiającego osoby, których pasją jest rękodzieło. Wolny czas spędza w kinie.

 

 

Danuta MichalakDanuta Michalak
Bibliotekarka z wykształcenia i zamiłowania, od 25 lat pracuje w fili bibliotecznej w Wilkowyi. Ciepła i serdeczna, zawsze znajdzie czas na chwilę rozmowy z czytelnikami nie tylko o książkach. Prywatnie żona Dariusza i mama dwóch dorastających córek: Marleny i Kingi. Domatorka lubiąca ciepło domowego ogniska. Miłośniczka zwierząt, kwiatów i pracy w ogrodzie. Lubi pracować w bibliotece, bo biblioteka to: książki i praca, przede wszystkim z dziećmi.

 

Ewa MisiakEwa Misiak
Z biblioteką publiczną związana od 1984 r. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Na co dzień zajmuje się pracą z czytelnikiem oraz opiekuje Dyskusyjnym Klubem Książki. Lubi pracować w bibliotece, bo spotyka tu ciekawych ludzi. Nawet męża udało jej się poznać w bibliotece :)

 

Justyna NawrockaJustyna Nawrocka
Swoją przygodę z jarocińską biblioteką rozpoczęła 17 lat temu. Absolwentka studiów pedagogicznych w zakresie bibliotekarstwa i informacji naukowej. W 2009 roku objęła małą filię biblioteczną działającą przy szkole podstawowej nr 4 w Jarocinie. W swojej pracy ma kontakt z czytelnikami dorosłymi i z dziećmi. To właśnie dzieci są głównym motorem do podejmowania wszelkich wyzwań i kreatywnych działań. Prywatnie mama nastolatki i miłośniczka kotów, zafascynowana książkami Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.

 

Marta PakulskaMarta Pakulska
Fascynuje ją praca z ludźmi, każde spotkanie z nową osobą jest dla niej dużą „przygodą” i wyzwaniem. Dlatego też w swojej pracy tak bardzo lubi bezpośredni kontakt z czytelnikiem i osobami odwiedzającym bibliotekę i, działający przy niej punkt informacji turystycznej. Dużą satysfakcję daje jej możliwość pokazywania mieszkańcom Jarocina i okolic oraz turystom  piękna naszej „małej ojczyzny”. Jej pasją są góry i wszystko co z nimi się wiąże.

 

 

Alina PrzybylskaAlina Przybylska
Od dwudziestu lat związana z biblioteką. Obecnie pracownik działu udostępniania. To ona pomoże odszukać interesującą Cię książkę lub posłuży radą w doborze lektury, a także wprowadzi w arkana katalogu komputerowego.

 

Moniika SzymoniakMonika Szymoniak
Bibliotekarka z wykształcenia i z zamiłowania. Od 2009 - 2017 r. pracowała w filii nr 2, obecnie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Absolwentka pedagogiki w zakresie bibliotekarstwa i informacji naukowej. Lubi pracę w bibliotece ponieważ kocha ludzi i książki. Opiekunka Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki i biblioterapeutka.

 

 

Renata WyremblewskaRenata Wyremblewska
Bibliotekarka z wykształcenia i zamiłowania, od wielu lat związana z jarocińską biblioteką. Pracuje w wypożyczalni dla dorosłych, ma w głowie niemal cały biblioteczny katalog ;) i chętnie doradza czytelnikom. Odpowiedzialna za prowadzenie kursów komputerowych i zajęć z doradztwa zawodowego dla młodzieży. Skontaktuj się z nią, jeżeli szukasz ciekawej książki lub chcesz wziąć udział w szkoleniu komputerowym. Prywatnie miłośniczka książek, jazdy na rowerze i spacerów po lesie.

 

Violetta ZachwiejVioletta Zachwiej
Z jarocińską biblioteką związana od 1984 r. Z wykształcenia i zamiłowania bibliotekarka. Absolwentka pedagogiki w zakresie bibliotekarstwa i informacji naukowej. Od  1990 r. pracuje w filii bibliotecznej w Golinie. Wolny czas spędza z rodziną i dobrą książką.

 

Anna Żebrowska
Od dwudziestu pięciu lat związana z pracą z dziećmi i młodzieżą. Uśmiechnięta, towarzyska, lubi poznawać nowych ludzi, wyjazdy nad morze i góralską muzykę. Z nudą jej nie po drodze, pozytywnie nastawiona do otaczającej ją rzeczywistości.

 

 

Powrót na górę