Idzie jesień ,wszystkim wokół dary niesie. Tą myślą rozpoczęłyśmy zajęcia jesienne z „Kotkami z Przedszkola „Stokrotka” Dzieci wysłuchały opowiadania „Wesoły Ryjek i jesień. »

W dniu Przedszkolaka bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Poziomka w Jarocinie. Przedszkolaki udowodniły że potrafią przechodzić prawidłowo przez pasy, znają numery alarmowe, wiedzą do czego służy sygnalizacja świetlna. »

Jeszcze trochę lata zostało więc zapraszamy po świeżutki i pachnące książki zakupione z dotacji w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. »

Do biblioteki zawitały dzieci z półkolonii z Jarocin Sport, które wysłuchały opowiadania „Dołek” i zapoznały się z księgozbiorem biblioteki dziecięcej. »

Dzisiaj rano w bibliotece w parku rozbrzmiewał Krasnoludkowy koncert na bum bum rurkach a wykonawcami byli przedszkolacy z „Marcinka”. »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cielczy zostali zaproszeni do obejrzenia w teatrzyku Kamishibai legendy "Tajemniczy tunel". Po jej wysłuchaniu dzieci wzięły udział w grze spacerowej z książką Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci". »

Akcja „Nowe horyzonty edukacji filmowej” prowadzona przez Kino Echo Jarocin im. Piotra Łazarkiewicza w Jarocinie zakłada wprowadzenie uczniów w świat literatury i rozbudzenie zamiłowania do czytania książek i oglądania filmów jako tekstów opartych na strukturze narracyjnej. »

Dzieciom z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie przedstawiono w teatrzyku Kamishibai bajkę o Kici Koci, która zakłada zespół muzyczny. »