Biblioteka

Czy umówisz się z poznaną w internecie osobą? Czy plagiat też jest przemocą? Jak reagować na hejt i ośmieszające nas filmiki w Internecie? »

W ostatni dzień stycznia do biblioteki zawitali pierwszoklasiści, aby oficjalnie przystąpić do grona czytelników Biblioteki Jarocin. Na początek, dla oswojenia się z książkowym otoczeniem, uczestniczyli w zabawie integracyjnej, która znacznie rozluźniła naszych adeptów. »

Pierwszymi gośćmi w nowym roku w bibliotece w Cielczy byli uczniowie klasy III, którzy z niecierpliwością czekali na spotkanie z Landrynką, Precelkiem, Karmelkiem i Cukierkiem. »

Z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w bibliotece w Wilkowyi uczennice VII klasy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni tworzyły książkę do teatrzyku kamishibai. »

Na spotkaniu z klasami szóstymi poznaliśmy możliwości wydawnictw informacyjnych. Zwykły słownik ortograficzny czy języka polskiego może być fascynującą lekturą, którą czyta się z przyjemnością. »

Czy samodzielne korzystanie z komputerowego katalogu bibliotecznego jest trudne? A co to w ogóle jest katalog i jakie informacje zawiera? Po co informacja o wymiarze książki i co oznaczają cyfry na półkach? »

We wtorkowy poranek w bibliotece w Witaszycach uczniowie klasy III przenieśli się w czasie o ponad 100 lat. Dzięki Panu Marcinowi Sikorskiemu ze Stowarzyszenia "Jedność" znaleźli się w sercu Powstania Wielkopolskiego oraz mogli poczuć się jak żołnierze w szeregach walczącego Wojska Wielkopolskiego. »

W niedzielę będziemy obchodzić Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji na zajęcia biblioteczne zaprosiłam klasę I b z wychowawcą. Na początku naszego spotkania dzieci poznały jedną z wielu opowieści o niezwykłym misiu Wojtku, z książki Łukasza Wierzbickiego "Dziadek i niedźwiadek". »

Powrót na górę