W środę 5 czerwca gościliśmy w naszej bibliotece Annę Czerwińską-Rydel autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka spotkała się z przedszkolakami dwukrotnie. Dzieci wysłuchały historii o Nutce i Bemolu, a także rozmawiały z autorką o ich prawach na podstawie usłyszanego opowiadania z książki.»
W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Podczas warsztatów dzieci poznały zasady tworzenia teatrzyku Kamishibai.»
Na warsztatach reporterskich z wykorzystaniem fotografii, zgromadziły się chętne uczestniczki w filii w Cielczy. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", a prowadziła je pani Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu.»
W ramach akcji "Pochwal się swoim hobby w bibliotece" młodzież SP 3 spotkała się ze swoją starszą koleżanką Julią Kościańską, uczennicą gimnazjum. Julia należy do teatru ulicznego Anthony Street, który działa przy Klasztorze Franciszkanów w Jarocinie.»
Dzieci dowiedziały się, że Kamishibai to teatr ilustracji, obrazkowy, wywodzący się z Japonii. Wysłuchały i obejrzały japońską opowieść, która była wstępem do stworzenia własnej legendy o Lubieszce.»
W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" filię w Mieszkowie odwiedziły dzieci z klasy IIa. W czasie warsztatów dzieci miały okazje dowiedzieć się czym jest japoński teatrzyk Kamishibai, jaka jest jego historia i jakiego "zaklęcia" trzeba użyć, by się otworzył.»
W poniedziałkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", tym razem reporterskie. Warsztaty prowadziła Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu.»
Kolejne spotkanie integracyjne mieszkańców Ciświcy i Ługów upłynęło pod hasłem – "Kosmetyczne małe co nieco". Zajęcia poprowadziła Irmina Roguszczak, która na co dzień pracuje z seniorami w JOK-u, przybliżając i wykonując im małe przyjemności kosmetyczne.»
Uczniowie z klas siódmych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach reporterskich w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Młodzież poznała historię fotografii za pośrednictwem różnych rodzajów aparatów wykorzystywanych na przestrzeni lat, począwszy od camery obscura, poprzez aparaty na kliszę, polaroidy, a skończywszy na najnowszych aparatach cyfrowych.»