Zofia Stryjeńska była bohaterką październikowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki za sprawą książki Angeliki Kuźniak "Stryjeńska. Diabli nadali". »

Na pierwszym powakacyjnym spotkaniu MDKK w Filii nr 2, omawialiśmy książkę Meg Wolitzer "Pod kloszem". »

Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie, należące do Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 2, brały udział w warsztatach pisania notatek i relacji w Poznaniu. »

Dyskusyjny Klub Książki rozpoczął dziesiąty sezon swoich spotkań. Na wrześniowym spotkaniu mówiliśmy oczywiście o wakacjach i lekturach wakacyjnych. »

Inspiracją dla czerwcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki była publikacja Wojciecha Talagi "Jarocińskie ulice i place oraz pochodzenie ich nazw". »

Lata trzydzieste XX wieku w Warszawie. Dwa narody Żydzi i Polacy, podziały kulturowe, konflikty polityczne, społeczne i religijne to tło powieści "Król" Szczepana Twardocha. »