Czytelnia Czytaka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin zaprasza do skorzystania z nowej usługi  - czytelni CZYTAKA.   
Usługa adresowana jest dla osób niewidomych i słabo widzących. Lista książek mówionych dostępna w naszej bibliotece  wg autorów i wg tytułów oraz lista do pobrania przez bibliotekarza na życzenie czytelników ze strony Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix" http://stowarzyszenielarix.pl/do-pobrania.html

Dzięki  Stowarzyszeniu "Larix"  Biblioteka posiada w swojej ofercie kolekcję ponad 700 tytułów książek i urządzenie Czytak Plus  do odsłuchu cyfrowej książki mówionej w formacie mp3.

Umożliwiamy bezpłatne wypożyczenie urządzenia  Czytak Plus  na okres 30 dni z możliwością jednorazowej prolongaty o kolejnych 30 dni oraz oferujemy nagrywanie książek mówionych w formacie Czytak na urządzenie.

Książki w formacie czytak oraz urządzenie Czytak Plus są dostępne do wypożyczenia  w czytelni Biblioteki Głównej (w parku) na zasadach zawartych w regulaminie - zobacz tutaj.

Uruchomienie czytelni Czytaka jest możliwe dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix" (http://stowarzyszenielarix.pl/) oraz wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Urządzenie Czytak Plus  posiada  funkcje odtwarzania książek mówionych, zatrzymanie i przewijanie nagrania, a także szybki wybór książki. Dodatkowo Czytak Plus daje możliwość nagrania dźwięku, jak również może służyć jako radio. Urządzenia są proste w obsłudze, poręczne, posiadają wbudowany głośnik o wysokiej jakości dźwięku oraz ładowarkę. Urządzenie Czytak Plus odtwarza muzykę, książki i słuchowiska zapisane w formacie mp3, czytak i daisy.

      

Powrót na górę