Ponad 200 osób: zaproszonych gości, czytelników i mieszkańców zgromadziło się wieczorem przed Kamienicą Kultury, by po wspólnym odliczaniu od 10 do 1 i włączeniu neonu, oficjalnie wejść do nowej siedziby filii nr 1! »

Biblioteka ogłasza przetarg nieograniczony na wyposażenie wnętrz w nowej bibliotece w Kamienicy. »

W poniedziałkowe popołudnie odbyło się otwarcie czytelni w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich. Goście, po zapoznaniu się z rodzajami prac, rolą czytelni i obejrzeniu odnowionego pomieszczenia, zostali zaproszeni na spotkanie z dr Jakubem Staszakiem. »

Jacek Pałkiewicz - ojciec polskiego survivalu, podróżnik, odkrywca prawdziwego źródła Amaznki spotkał się z czytelnikami w Kamienicy. »

Jarocińska biblioteka znalazła się w gronie 20 instytucji (z 220, które o środki aplikowały), które otrzymały dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2 Infrastruktura bibliotek 2016-2020 Nabór 3 Instytutu Książki. Nasza biblioteka otrzyma 1.500.000 zł. »

Szklane ściany, otwarte przestrzenie czy wręcz przeciwnie? Tylko dla dzieci, młodzieży, seniorów czy dla wszystkich? »