Bajka o Fenku, który wraz z dziećmi z grupy odwiedził bibliotekę, wprowadziła przedszkolaków w tematykę funkcjonowania bibliotek. »

Od lat jarocińska biblioteka aktywnie włącza się w organizację imprez towarzyszących Jarocin Festiwal 2022. Od 2018 roku nasze działania, adresowane do najmłodszych, wspiera Instytut Książki, z którym wspólnie promujemy największy w Polsce projekt bookstartowy i towarzyszącą mu kampanię społeczną pod hasłem „Mała książka - wielki człowiek". »

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, dlatego do biblioteki w Wilkowyi przyszły 5-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Anielski orszak grupy sześciolatków, uczestników projektu "Mała książka Wielki Człowiek" odebrało dyplomy za czytanie! »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Jaś i Małgosia" w Jarocinie odwiedziły Oddział dla Dzieci w bibliotece w parku. Przeczytano im bajkę Małgorzaty Strzałkowskiej "Jesienna kura" podczas której odgadywały ukryte słowa. »