Tak kolędowaliśmy!

Tak kolędowaliśmy!Już po raz czwarty, 6 stycznia jarociński rynek rozbrzmiewał głośnym śpiewem.

Orszak Trzech Króli wyruszył spod kościoła św. Jerzego i podążając ulicami Jarocina dotarł na Rynek. W korowodzie wzięło udział ok. 700 osób. Po raz pierwszy Jarocińskie Kolędowanie przyłączyło się do Fundacji Orszaku Trzech Króli, która zaopatrzyła imprezę w korony dla uczestników, śpiewniki i flagi. W koncercie udział wzięły dzieci z przedszkoli: Marcinek, Poziomka, Jarzębinka i Stokrotka, a także Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia, Szkoła Muzyczna Yamaha, schole: Tęczowe Nutki i Franciszkańskie Skowronki, Społeczne Ognisko Muzyczne, Zespół Folklorystyczny Snutki oraz Dzieci Jarocina. Atrakcją koncertu była szopka bożonarodzeniowa wystawiona przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnej nr 1 w Jarocinie. Oprócz tego na uczestników czekała gorąca herbata, czekolada oraz ciasto piernikowe. Koncert prowadził ksiądz Łukasz Ograbek z parafii św. Marcina  i Aleksandra Waszak z Biblioteki „Pod Ratuszem”. Tegoroczne kolędowanie było pierwszą imprezą w jubileuszowym dla biblioteki roku, w którym obchodzimy 70. rocznicę utworzenia naszej książnicy.
Czwarte Jarocińskie Kolędowanie lokalnie wsparli: Urząd Miejski, Stowarzyszenie Jarocin XXI, Muzeum Regionalne, ZHP Jarocin, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Fundacja 750-lecia Jarocina, Jarocin Sport, Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska, Jednostka Wojskowa i lokalne media.