Szybki PIT w Bibliotece "Pod Ratuszem"

Szybki PIT w Bibliotece "Pod Ratuszem"Zapraszamy 21 kwietnia, w godzinach 16.00 do18.00 odbędzie się dyżur pracowników Urzędu Skarbowego, dzięki którym będzie możliwe wysłanie przez Internet swojego rozliczenia podatkowego za rok 2016.

Prosimy zapoznać się z komunikatem Urzędu Skarbowego, gdzie znajdą Państwo zasady i wymogi jakie trzeba spełnić aby rozliczyć PIT przez Internet:

KOMUNIKAT NACZELNIKA URZĘDU SKARBOWEGO W JAROCINIE
z dnia 30 marca 2017 r.
w sprawie: możliwości  złożenia zeznania za 2016 r. przez Internet
w Bibliotece Publicznej w Jarocinie (Filia nr 1 „Pod Ratuszem”) – w dniu 21.04.2017 r.

„PIT W BIBLIOTECE”

Pracownicy Krajowej Administracji Podatkowej pomogą wypełnić PIT w formie elektronicznej

Informuję, że w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin – filia nr 1 „Pod Ratuszem”, w dniu 21.04.2017 r. (piątek) w godzinach 1600-1800 zostanie udostępnione stanowisko komputerowe, gdzie będą Państwo mogli wypełnić swoje rozliczenie roczne oraz wysłać PIT przez Internet. W tym miejscu, pracownicy tutejszego urzędu udzielą Państwu instruktażu:

-          jak poprzez e-deklaracje wypełnić zeznanie roczne i wysłać je elektronicznie

-          jak rozliczyć się poprzez usługę wypełnionego zeznania (PFR),

-          jak skorzystać z nowej usługi sporządzenia zeznania przez urząd skarbowy na podstawie wniosku PIT-WZ.

Chcąc skorzystać z instruktażu należy zabrać ze sobą do Biblioteki „Pod Ratuszem”:

-          informacje o uzyskanych dochodach i pobranych zaliczkach otrzymane od płatników za rok 2016 (PIT-11, PIT-8C, PIT-11A, PIT-40A),

-          dowód osobisty.

Jeżeli zamierzają Państwo skorzystać z ulg podatkowych w rozliczeniu za 2016 r. to prosimy również o ustalenie kwoty przysługującej ulgi (przed przyjściem do Biblioteki) oraz posiadanie niezbędnych danych dotyczących zastosowania niektórych ulg np.:

-          w przypadku ulgi z tytułu wychowywania dziecka – dane dzieci (PESEL lub imię, nazwisko i data urodzenia),

-          w przypadku dokonania darowizny – dane identyfikacyjne i adres obdarowanego.

Jeżeli zamierzają Państwo przekazać 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego to proszę o posiadanie nr KRS wybranej organizacji. Mogą Państwo również wybrać Organizację Pożytku Publicznego z wykazu opublikowanego przez Ministra Pracy
i Polityki Społecznej, w takim przypadku wykaz zostanie Państwu udostępniony.

Z kolei, w przypadku usługi wstępnie wypełnionego zeznania  lub usługi rozliczenia zeznania na podstawie wniosku PIT-WZ należy znać adres swojej skrzynki elektronicznej (adres

W celu podpisania zeznania składanego przez Internet niezbędne będą „dane autoryzujące” tj. kwota przychodu z zeznania lub rocznego obliczenia podatku za rok 2015.

Jednocześnie informuję, że z punktu składania zeznań elektronicznie w Bibliotece „Pod Ratuszem” w Jarocinie może skorzystać wyłącznie podatnik składający swoje zeznanie indywidualne lub rozliczający się z małżonkiem oraz osoba samotnie wychowująca dziecko.

Stanowisko komputerowe nie zostanie udostępnione, gdy wcześniej nie zostanie potwierdzona tożsamość podatnika na podstawie dowodu osobistego.

Złożenie zeznania przez Internet pozwala na wyeliminowanie wielu błędów, w tym m.in. błędów rachunkowych, brak podpisu.

Złożenie zeznania przez Internet ułatwia wykonanie obowiązku rocznego rozliczenia podatku dochodowego, a także niesie następujące korzyści:

• oszczędność czasu,

• niższe koszty złożenia deklaracji podatkowej,

• łatwość wypełnienia,

• bezpieczeństwo przesyłanych danych,

• gwarancja poprawności składanej deklaracji,

• szybsza obsługa zeznania,

• ochrona środowiska.

Mam nadzieję, że instruktaż pracowników Urzędu Skarbowego w Jarocinie pozwoli Państwu na zdobycie nowych umiejętności i zachęci Państwa do korzystania z elektronicznego kontaktu z administracją podatkową w przyszłości.

Wyślij PIT przez Internet – to proste, szybkie i bezpieczne.

Im szybciej wypełnisz PIT, tym szybciej dostaniesz zwrot podatku.