Mikołajowa orkiestra

Kategoria: Filia w Cielczy

Mikołajowa orkiestraW wyjątkowy mikołajkowy dzień do filii bibliotecznej w Cielczy zawitał specjalny gość - pani Anna Janiec z zaprzyjaźnionej biblioteki w Żerkowie.

Zaproszona na zajęcia klasa IV miała nietypową lekcję muzyki. Wysłuchali wesołego wierszyka o tym jak słonie chciały grać koncert w filharmonii, a potem zapoznawali się z trudnymi słowami, które pojawiły się w wierszu np.: filharmonia, batuta, dyrygent.
Poznali  też nowy dla nich instrument –Bum bum rurki, na którym uczyli się grać według wskazówek pani Ani. Po kilku mniej lub bardziej udanych próbach orkiestra brzmiała już całkiem dobrze.
Na zakończenie zajęć czekała ich niespodzianka – zagranie koncertu dla klasy II. Młoda orkiestra bardzo się starała aby melodia ładnie zabrzmiała, a drugoklasiści nagrodzili ich gromkimi brawami.