Łukasz Wierzbicki na stacji Brzostów

Łukasz Wierzbicki na stacji BrzostówZanany i lubiany pisarz i podróżnik, autor książek dla dzieci i dorosłych spotkał się z uczestnikami projektu NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Tym razem miejscem spotkania była nieczynna stacja Brzostów i gościnne progi Stowarzyszenia "Szerokim Torem" - Jarocińska Kolej Drezynowa.

Dzieciaki i dorośli wysłuchali niesamowitych opowieści o przygodach Kazika w Afryce, czy Olka na oceanie. Była też podróż motorem do Chin oraz z pewnym hrabią do Australii. Było ciekawie i momentami bardzo śmiesznie.
Po spotkaniu odbyły się drezynowe wyścigi, w których metę wyznaczały książki oraz spotkanie z harcerzami z Hufca Jarocin, którzy pokazali dzieciakom jak rozbić obóz i poradzić sobie w lesie, by na koniec na spokojnie móc czytać książkę na hamaku rozwieszonym między drzewami.