Lada biblioteczna w służbie promocji czytelnictwa

Lada biblioteczna w służbie promocji czytelnictwaZa nami szkolenie na temat organizacji lady bibliotecznej i przestrzeni wokół niej aby jeszcze lepiej promować czytelnictwo i ofertę naszych bibliotek.

Szkolenie prowadził pan Marcin Skrabka z GOODBOOKS. Dyskutowano o roli lady, jej wyglądzie w poszczególnych filiach i możliwościach wykorzystania do promocji biblioteki. Omówiono też unikalną bo darmową ofertę biblioteki od książek w wersji papierowej czy elektronicznej, po czasopisma, gry, wydruki, skanowanie, warsztaty, zajęcia, spotkania po wynajem sal. Dużo czasu poświęcona też karcie bibliotecznej i możliwości wykorzystania jej atutów poza biblioteką.

Szkolenie w ramach zadania BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 BLISKO (2023-2024) oraz ze środków Gminy Jarocin.