Jarociński Orszak Trzech Króli już po raz dziewiąty!

Kategoria: Kamienica Kultury

Jarociński Orszak Trzech Króli już po raz dziewiąty!Kolejne Jarocińskie Kolędowanie już za nami! Z roku na rok przybywa uczestników jarocińskiego orszaku - w poniedziałkowe popołudnie było nas ponad 750 osób!

Tradycyjnie spotkaliśmy się pod kościołem Chrystusa Króla skąd orszak wyruszył na czele z trzema królami (przedstawiciele parafii św. Marcina) w towarzystwie aniołów na szczudłach (z Grow Up Evens) i zespołu folklorystycznego "Snutki" na rynek. Tam na scenie czekał ksiądz proboszcz z Chrystusa Króla Rafał Sobieraj, który wraz z Martą Mądrzak-Grodzką z Kamienicy Kultury powitali uczestników i wykonawców. Na scenie kolędowały dzieci z przedszkoli "Bajeczka", "Jarzębinka", "Marcinek", "Poziomka" i "Stokrotka", ze scholi z parafii św. Antoniego i Marcina, dzieci i młodzież z Ogniska Muzycznego, szkoły Yamaha i zespół Po-Go-dni.  W trakcie kolędowania można było napić się gorącej herbaty, czekolady, poczęstować się piernikiem. Była też anielska fotobudka. Jak zawsze harcerze z ZHP Jarocin, pod okiem Krzysztofa Pelca i Rafała Ziętka, zbudowali szopkę, w której można było oglądać żywe zwierzątka, a młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, zagrała "świętą rodzinę".
Podczas śpiewania ostatniej kolędy "Mędrcy świata" rozbłysły sztuczne ognie. Tym samym Jarocin dołączył do 872 miejscowości w Polsce i 21 na świecie, w których mieszkańcy wspólnie kolędowali. W roku 2021 czeka nas jubileuszowy, 10. Orszak Trzech Króli, do którego Biblioteka Jarocin już się szykuje!
 

Powrót na górę