Gwara, legendy i teatrzyk Kamishibai

Gwara, legendy i teatrzyk KamishibaiGrupa seniorów z Klubu społecznego „Nasz Fyrtel” odwiedziła filię biblioteczną w Cielczy. Wszystko po to by dowiedzieć się z jakich książek mogą skorzystać w bibliotece na temat gwary jarocińskiej, i legend związanych z naszą miejscowością i najbliższą okolicą.

Miłą niespodzianką było odkrycie, że dzieci szkolne napisały i zilustrowały własną wersję legendy o cieleckich ciotach. Wszyscy podziwiali kolejne karty odkrywane w teatrzyku kamishibai, pełni uznania, że dzieciom tak pięknie wyszły ilustracje.
Na wesoło zakończyło się spotkanie bo wszyscy przypominali sobie różne śmieszne zwroty z naszej regionalnej gwary.

Inicjatywa oddolna “Godumy po naszymu...” realizowana w ramach projektu “Biblioteka na wyciągnięcie ręki” przez Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1 BLISKO - Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.