Feryjne wymyślanki

Feryjne wymyślankiW filii w Witaszycach od poniedziałku trwają zajęcia. Dzieci wykonują prace plastyczne i świetnie się bawią.

Szyją, czytają, piszą, zgadują, biegają się i tańczą - słowem czego dusza zapragnie. Kolejne dwa dni ferii upłynęły pod znakiem Walentynek. Dzieci udekorowały sercami drzewka i stworzyły serduszkowe zwierzątka. W czwartek zrobiły śnieżynki, które pięknie udekorowały. Gry planszowe, gra w kolory i kalambury dostarczyły wiele emocji.
W piątek zakończyły się feryjne zajęcia w witaszyckiej bibliotece. W ciągu całego tygodnia dzieci wykonywały prace plastyczne i podczas różnych zabaw świetnie się bawiły. Podsumowaniem tygodnia był słodki poczęstunek.
W ostatnim dniu zajęć feryjnych, w piątek dzieci wykonały piękne aniołki. Następnie poznały aplikację "Legendoczytacze na szlaku". Po wysłuchaniu dwóch legend o Witaszycach i jednej o Jarocinie dobrze zapamiętały treść. Znajomość ich przydała się podczas gry plenerowej w czasie, której po dobrych odpowiedziach na pytania, budowały konstrukcje z klocków. Tutaj dodatkowo trzeba było dobrze ze sobą współpracować. Zagrały również w memory, efekt prac dzieci, które uczestniczyły w warsztatach "Legendoczytacze na szlaku".

Powrót na górę