Tym razem nasze Gadu-Gadu polsko-ukraińskie miało świąteczny charakter. Na spotkaniu Panie wykonywały papierowe gwiazdy. Dziękujemy za spotkanie! »

Rok 2022 zakończyliśmy w Dyskusyjnym Klubie Książki pozycją J.C. Oates „Ofiara”. Czternastoletnia Afroamerykanka staje się ofiarą brutalnej napaści. Poznajemy spojrzenie na sytuację z perspektywy różnych bohaterów, dzięki temu możemy wyrobić sobie własne zdanie. »

Andrzejkowe Gadu-Gadu polsko-ukraińskie upłynęło w radosnym i klimatycznym nastroju. Były wróżby, słodkości i rękodzieło. Panie wykonywały lampiony techniką makramy. »

Symabloo czy Wakelet? A może inny jeszcze sposób kolekcjonowania przydatnych stron internetowych wybiorą członkowie Klubu e-Seniora. »

„Rozbójniczki. Opowieść o ważnych kobietach” Grażyny Plebanek to październikowa lektura DKK. W książce nie znajdziemy bohaterek bardzo znanych wręcz przeciwnie. »

W środowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie autorskie z regionalistką Jadwigą Podeszwą.
Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego zapoznali się z twórczością autorki. Pani Jadwiga opowiedziała pokrótce o wszystkich swoich publikacjach.
»

Gadu-gadu polsko-ukraińskie tym razem jesiennie i twórczo. Panie uczyły się wyplatać dekoracyjne makramowe liście. »

Na wtorkowym spotkaniu Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi panie przy kawie i słodkim poczęstunku rozmawiały o książkach, które ich zdaniem warto przeczytać. »

Na pierwszym powakacyjnym spotkaniu Klubu e-Seniora, w Dniu Kropki, poznaliśmy aplikację Legimi, w której można słuchać lub czytać książki (nowa usługa biblioteki). »