Kwietniowa lektura DKK zawędrowała wraz z naszą klubowiczką do Katanii we Włoszech, a my oceniałyśmy "Sąsiednie kolory" Jakuba Małeckiego z jarocińskiej perspektywy. »

Na kolejnym spotkaniu Klubu Seniorek panie przywitały Wiosnę. Na początku był Zajączek i życzenia świąteczne, z racji tego, że już niedługo Wielkanoc. Później na warsztatach kulinarnych seniorki zrobiły pyszne wiosenne kanapki. »

Weekend z DKK. Najpierw spotkanie z książką "Drugi mąż czwartej żony" Waldemara Kuligowskiego. Poznajemy w niej historię małżeństw między innymi z Indii, Nepalu, Malezji, Chin - często bardzo inną niż takie do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w naszym kręgu kulturowym. Jedno spotkanie to dla nas mało i w sobotę spotkaliśmy się na koncercie Błażeja Króla. Kto nie był niech żałuje! W marcu czytamy "Jedz i żyj zgodnie z porami roku" Bożeny Żak-Cyran. Naszym gościem będzie dietetyk Marta Kłopocka z "Pora na banana". »

Pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi było poświęcone Arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi Patronowi Roku 2024. »

Świątecznie już w Golinie. Panie z Klubu już w świątecznym nastroju po przeczytaniu i omówieniu książki Agnieszki Lis "Magiczny czas" »

Już niedługo Andrzejki, dlatego panie z Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi na spotkaniu miały warsztaty kulinarne. Na początku wymieniały się przepisami. Pani Maria przyniosła pyszną tortillę i szarlotkę. Później wspólnie zrobiły sałatkę, która po degustacji, okazała się bardzo smaczna. »

We wtorkowe popołudnie, 21 listopada w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie z podolog Moniką Berlak z Salonu Kosmetyczno-Podologicznego w Jarocinie. »

„Nasze życie” Marie-Helene Lafon to książka o zwykłej codzienności. Bohaterka obserwuje ludzi. Wymyśla życiorysy dla osób, które spotyka w sklepie i przy snuje opowieść o własnej przeszłości. Podkreśla też jak ważne są w życiu stosunki międzyludzkie. »