Czy ten guzik tu pasuje? Co może powstać z jednego niepozornego kleksa? Dzieciaki z półkolonii z Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie uczestniczyły dziś w zabawach inspirowanych Akademią Pana Kleksa. »

Od dawna wiadomo, że piegi doskonale działają na rozum i chronią od kataru! Można było dzisiaj zdobyć kilka, przędąc litery i tworząc kleksowe historyjki. Powstawały też kolorowe smoki rodem z krainy doktora Paj-Chi-Wo. Pierwszego dnia ferii zimowych odwiedzili nas uczestnicy półkolonii ze Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi - pozdrawiamy! »

W czwartkowe przedpołudnie w bibliotece odbyła się prelekcja Dominika Sikorskiego – szefa Filii Banku Spółdzielczego w Witaszycach o bezpieczeństwie rachunku osobistego, konta internetowego, zagrożeniach i ochronie przed oszustami. »

Już po raz 13. zgromadziliśmy się w Orszaku Trzech Króli. Po przerwie spowodowanej pandemią i remontem rynku, nasz kolorowy kolędowy pochód wrócił na rynek! Jak zawsze, mimo zimna, publiczność nie zawiodła. Występy najmłodszych sprawiły, że każdy miał uśmiech na twarzy, a trochę nas było! »

Katarzyna Bosacka gościła w Kamienicy Kultury. Nasza gościni opowiadała o swojej drodze od miłośniczki książek i studentki polonistyki do znawczyni rynku produktów żywnościowych i zakupów ogólnie rzecz biorąc. »

Przez cały dzień, w filii nr 3 dla wszystkich chętnych dzieci trwały warsztaty lukrowania i zdobienia pierniczków świątecznych. Było pysznie i kolorowo. »

W bibliotece głównej gościliśmy Pana Grzegorza Skorupskiego historyka, regionalistę, autora kryminałów retro i współczesnych. Autor opowiadał o tym jak łączy pisanie z pracą i życiem osobistym, ile czasu i wysiłku musi włożyć w przeprowadzenie researchu do kryminału retro tak, by nie „podpaść” czytelnikom, jakim relaksem było napisanie współczesnego kryminału, którego akcja rozgrywa się w miasteczku bez nazwy... »

O tym opowiadała dzieciom i rodzicom Eliza Piotrowska, autorka książek dla dzieci w tym tych o wielkopolskich legendach. »