Podczas Jarocin Festiwal 2021 odbyły się dwa spotkania autorskie. Oba toczyły się wokół książki. Gościem pierwszego spotkania była siostra Eliza Myk, dominikanka, współbohaterka książki "Czuły Kościół odważnych kobiet". Eliza Myk jest jedną z sióstr prowadzących Dom Chłopaków w Broniszewicach pod Pleszewem. »

Podczas tegorocznej edycji „Jarocin Festiwal 2021” została zorganizowana Strefa Dziecka z Biblioteką i Instytutem Książki pod nazwą "Mała książka, wielki człowiek" nawiązującą do największego w Polsce projektu bookstarowego i towarzyszącej mu kampanii społecznej pod tą samą nazwą. »

W kolejnym dniu ekowakacji w Bibliotece Głównej chłopcy tworzyli torby na zakupy i woreczki na warzywa. Przydadzą się nie tylko mamom. »

Bibliotekę w parku odwiedzili półkoloniści że Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Tęczą im. Macieja Kostki w Radlinie. »

Przedszkolaki z Goliny po zajęciach z panią Magdą i panem Mariuszem już wiedzą jak poprawnie segregować śmieci. »

Z cyklu „Podróżuj z biblioteką” w środowe popołudnie wybraliśmy się do Włoch. Jarocinianka Lidia Sokowicz opowiedziała nam o swojej miłości do Włoch. »