Ile pszczół widzieliście już w tym roku? Zapewne mniej niż bywało to dawniej. To właśnie te owady i ludzie, którzy się nimi zajmują byli bohaterami majowego spotkania DKK za przyczyną książki Mai Lunde "Historia pszczół". »

Jako, że hasło tegorocznego Tygdonia Bibliotek promuje dowolność czytania, seniorki z Wilkowyi postanowiły wykorzystać piękną pogodę. »

Z okazji 170 rocznicy Wiosny Ludów i Zjazdu Witaszyckiego członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc i Klubu Dyskusyjnego oraz ich sympatycy spotkali się 17 kwietnia w Pałacu. »

"Czarna" była bohaterką kolejnego spotkania DKK. To książka Wojciecha Kuczoka z serii NA F/AKTACH, w której wydawane są książki oparte na prawdziwych wydarzeniach. »

Tematem tegorocznego Tygodnia z Internetem był fake news, czyli taki szkodliwy Prima Aprilis serwowany nam prawie na co dzień w różnych mediach. »

"Smutek cinkciarza" Sylwii Chutnik pozwolił niektórym z klubowiczek powrócić wspomnieniami do lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, do Peweksów, do wyjazdów na handel, do dansingów, do obrotu walutą zagraniczną. »

W filii nr 2 na kolejnym spotkaniu klubu MDKK, omawialiśmy książkę John Boyne "Lekkie życie Barnaby'ego Brocketa". »