W ramach projektu „Książki spod lady, czyli tajemnice kamienicy” uczniowie klasy 8c z Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie wzięli pod lupę historię „Sali z kopytem”. »

Andrzej Zawistowski zabrał naszych czytelników w podróż do PRLu i handlu reglamentowanego, kolejek i kartek. Okazuje się, że historia kartek i reglamentacji jest stara jak świat. »

Jeszcze trochę lata zostało więc zapraszamy po świeżutki i pachnące książki zakupione z dotacji w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. »

Od lat jarocińska biblioteka aktywnie włącza się w organizację imprez towarzyszących Jarocin Festiwal 2022. Od 2018 roku nasze działania, adresowane do najmłodszych, wspiera Instytut Książki, z którym wspólnie promujemy największy w Polsce projekt bookstartowy i towarzyszącą mu kampanię społeczną pod hasłem „Mała książka - wielki człowiek". »

W ubiegłym tygodniu ekipa z naszej biblioteki brała udział w 3-dniowym intensywnym szkoleniu pilotażowego projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni.” »

Na kolejne spotkanie „Podróże z wyobraźnią” wybraliśmy się do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Uczniowie zapoznali się z twórczością Rafała Witka, który już niedługo odwiedzi ich szkołę. Wysłuchali jednej z historyjek „Jestem dużym Tatą, ale czasami udaję kota”. »

W trakcie „Podróży z wyobraźnią” dotarliśmy do przedszkolaków z oddziałów Niepublicznego Przedszkola „Tęcza” Radlinie. W głośnych czytaniach towarzyszyli nam bohaterowie książek Wojciecha Widłaka – pies Pypeć, kaczka Katastrofa, mucha Bzyk-Bzyk, oraz dziewczynka Marta i ufoludki. »

Seria „Czytam sobie”, to książeczki przyjazne dzieciom, ułatwiające naukę czytania, dostosowane poziomem do możliwości małego czytelnika. »

Na tarasie naszej Kamienicy odbyły się fantastyczne warsztaty z book foldingu oraz szycia zakładek. Materiał nietypowy: stare, zniszczone i zaczytane książki, dzięki nowemu przeznaczeniu zyskały drugie życie! »