Energetyczny Klezmafour

Kategoria: JOK

Energetyczny KlezmafourZespół Klezmafour rozpoczął w Jarocinie drugą edycję żydowskiego festiwalu Simchat Chajim Festival.

Simchat Chajim w języku hebrajskim oznacza „radość życia” i właśnie te słowa są hasłem Festiwalu, który odbywa się już po raz szósty ale w Jarocinie po raz drugi! Wspólnie ze Stowarzyszeniem Krotochwile z Krotoszyna zapraszamy na 9 niezwykłych dni, przeszło 50 wydarzeń! Spotkania, rozmowy, koncerty i spektakle – a wszystko po to, by dziedzictwo kultury i tradycji żydowskiej nie zostało zapomniane.
Więcej http://www.simchatchajim.pl/program

"Klezmafour" to zespół rozpięty pomiędzy Lublinem, Białymstokiem i Warszawą i właśnie z klezmerskiej tradycji tego regionu czerpie swoje inspiracje. Podchodzi do nich jednak w sposób zupełnie nowatorski, z punk rockową wręcz energią i bałkańskim szaleństwem. Zespół jest laureatem dwóch nagród niezwykle prestiżowego International Jewish Music Festival 2010 w Amsterdamie. Wygrana zaowocowała świetnie przyjętą trasą po USA i Kanadzie, gdzie występowali przed kilkutysięczną publicznością u boku takich sław jak Balkan Beat Box, jak również licznymi festiwalami za granicą. W 2016 roku zespół brał udział w programie „Mam talent”, w którym dotarł do półfinału.

"Muzyka zespołu Klezmafour jest głęboko zakorzeniona w żydowskim folklorze, jednak zawiera wiele oryginalnych, żywiołowych kompozycji. Ich ekscytujące koncerty są świetnym przykładem harmonijnego zgrania muzyków. Klezmafour to coś więcej niż tylko powiew świeżości w muzyce klezmerskiej, to istny huragan!" Klezmer Festival Fürth (Niemcy).

Powrót na górę