Aktywne czytanie legendy „O podziemnym tunelu i umowie z diabłem” oraz gra plenerowa Legendoczytacze na szlaku wraz z aplikacją zostały zaprezentowane uczniom kl. IV i V Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rusku. »

Dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie wysłuchały legendy „O podziemnym tunelu i umowie z diabłem” z jej nowym zakończeniem. »

Bajkę o "Dobrym wilku" wysłuchały przedszkolaki z Goliny. »

"Raz, dwa, trzy Dinusiem jesteś Ty" taką zabawą rozpoczęto grupy zabawowe, w której każdy uczestnik zamienił się w dinozaura. »

Zimowe czytania odbyły się w piątek w przedszkolach w Siedleminie i Roszkowie.
Dzieci wysłuchały opowieści o "Toli w przedszkolu" oraz o zimowych przygodach żółwika "Za dużo zimowych zabaw".
»

W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzisiaj bibliotekę w Wilkowyi odwiedzili uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Głośne czytania w pięciu oddziałach przedszkolnych w Cielczy i Radlinie dotyczyło dawno wymarłych zwierząt – dinozaurów. Dzieci doskonale wiedziały, które dinozaury były łagodne i roślinożerne, a które groźne i polujące na inne zwierzęta. »

We wtorek niespodziewanie odwiedzili nas strudzeni podróżą wycieczkowicze z Lubini Małej. Po krótkim zwiedzaniu Kamienicy dzieci zapoznały się z intrygującą legendą w teatrzyku kamishibai o tajemniczym tunelu łączącym ruiny zamku w Radlinie z kościołem św. Marcina. »