Klasa pierwsza SP w Cielczy po raz pierwszy odwiedziła bibliotekę. Dzieci chciały się dowiedzieć wielu rzeczy: jak wygląda biblioteka, czy są tu kolorowe książeczki dla dzieci, jak można zapisać się do biblioteki i kto właściwie wymyślił książki. »

Na spotkaniu autorskim z ks. Adamem Kraską, które odbyło się w Bibliotece Głównej można było zapoznać się z najnowszym tomikiem poezji "Pragnienie niedoczekań". »

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Z tej okazji w bibliotece w Witaszycach 16 listopada odbyły się warsztaty robienia świeczników. Zostały wykorzystane do tego stare słoiki. »

Podczas zajęć dzieci obejrzały dwie prezentacje multimedialne: Dzieci w Sieci czyli jak być bezpiecznym w Internecie i Netykieta czyli o kulturze w Internecie. »

Dzieci z miejscowego Przedszkola razem z wychowawczynią panią Marzeną Zawisła odwiedziły filię w Witaszycach. »

Na Spotkaniu z Bajeczką dzieci z Przedszkola Poziomka wysłuchały „Legendy o rogalach Świętomarcińskich” Elizy Piotrowskiej. »

W filii nr 1 rozegrała się niezwykła bitwa morska. Uczniowie kl. VI SP nr 2 w Jarocinie wcielili się w piratów i zdobywali wiedzę o regionie podczas zajęć zorganizowanych na zasadzie gry w statki. »