Klasa III ze Szkoły Podstawowej w Cielczy została zaproszona do biblioteki na lekcję biblioteczną związaną lekturą "Afryka Kazika". »

Z okazji Tygodnia z Internetem również w bibliotece "Pod Ratuszem" uczniowie kl. III a Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie doskonalili swoje umiejętności kodowania. »

W sobotę w JOK-u powiało świętami, a wszystko za sprawą warsztatów szycia wielkanocnych ozdób. Przybyłe na zajęcia panie, przeważnie wspólnie z towarzyszącymi im dziećmi, wykonały kolorowe zawieszki kurki. »

W ostatnich dniach marca w filii bibliotecznej w Cielczy odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Po bajkowym świecie oprowadziła dzieci Królowa Książka, wraz z dziewczynką która zastanawiała się kto mógł stworzyć tak wspaniałą, fantastyczną krainę. »

Aktywni członkowie i sympatycy Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc oraz Klubu Dyskusyjnego dnia 29 marca spotkali się po raz kolejny, aby posłuchać i porozmawiać o bezpieczeństwie. »

W czwartek, w ramach Tygodnia z Internetem, w filii w Golinie odbyły się dwa spotkania dla klasy III i uczniów spędzających czas na świetlicy. »

W ramach Tygodnia z Internetem 2019 JOK Jarocin z Filią nr 5 przygotował zajęcia dla seniorów pod hasłem "Bezpieczny e-konsument". »

W ramach współpracy biblioteki ze szkołą uczniowie klasy I Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi mieli lekcję kodowania. »

Takie oto urocze, kapeluszowe igielniki szyli uczniowie podczas przerw, na warsztatach wiosennych w filii nr 3. Wystarczył tylko kawałek materiału, płyta CD, wstążki, cekiny, piórka i poduszeczka do igieł gotowa. »